Szeparációs szorongás

Egy gyakorló anya szemszögéből

Jó tanácsok óvodáskori szorongás kezelésére

A legfontosabb dolog, ha a szülő egyszer eldöntötte, hogy óvodába íratja gyermekét, akkor tartsa magát ehhez és legyen következetes! Sokszor a szülő hibájából nehézkes, és húzódik el a beszoktatás, mert ahogy kilép az óvodai csoportszobából és elindul a kijárat felé, a kisfia felsír, s azon nyomban rohan vissza hozzá. Így nem lehet! Az sem megoldás, hogy ha becsapjuk a gyermeket, s azt mondjuk neki: anyu csak kiszalad a kocsihoz, s mindjárt jön. Lehet, hogy a pici egész nap csak az ajtót nézni majd, mert várja az anyukáját, aki „mindjárt jön".

Ne becsüljük le a gyermeket! 3 évesen már le lehet vele ülni, s meg lehet beszélni a dolgokat, kezeljük egyenrangú félként! Ő egy kisember, akivel többet meg tudunk beszélni, mint gondolnánk. Még jóval óvodakezdés előtt fel kell készíteni a gyermeket változásra. Őszintén el kell neki magyarázni, hogy mire számíthat. Ha van rá módunk, már hónapokkal az óvoda kezdése előtt ismertessük meg a gyermeket az óvodával, az óvónénikkel, dadusokkal. Éreztessük a gyerekkel, hogy jó helyen lesz, hogy mi is megbízunk az óvónénikben.

A legtöbb óvoda lehetőséget nyújt a fokozatos beszoktatásra. Ez többnyire azt jelenti, hogy az elején a szülő is ott van, részt vehet a játékban, együtt fedezhetik fel az óvoda „csodáit", aztán egyre nő az idő, amíg a gyermek az anyukája vagy apukája nélkül marad. Ha mindez fokozatosan történik, az óvodakezdés nem lesz traumatikus sem a szülőnek, sem a gyermekének.

Sok óvodában lehetőség van arra is, hogy a beszoktatási időszak szeptembertől decemberig eltartson. Ez azt jelenti, hogy akinek nem muszáj, az inkább később kezdje pár hónappal az ovit, hogy egyszerre csak 5-7 gyermeket kelljen beszokatni, ne 30-at. Gondoljunk csak bele, milyen lenne szeptember első ovi kezdő napján 30 kicsi sírós manó, aki az anyukáját követelni. Ez az óvónéniknek sem egy leányálom.

Nagyon fontos a rendszeresség. Ha a gyermek sokat hiányzik  mondjuk betegség miatt, vagy mert a gyermek kikönyörgi, hogy otthon maradhasson pár napot, sokszor megnehezíti a beilleszkedést. Ilyenkor kezdődik elölről a reggeli sírás, az elválás nehézségei. Legyünk határozottak! Ha már azt választottuk, hogy gyermekünk óvodába fog járni, akkor járjon is. Ezzel nem csak neki teszünk jót, hanem magunknak is!



szeparációs szorongás szeparációs szorongás  szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás  szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs szorongás szeparációs



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 3
Tegnapi: 4
Heti: 26
Havi: 78
Össz.: 109 715

Látogatottság növelés
Oldal: Jó tanácsok óvodáskori szorongás kezelésére
Szeparációs szorongás - © 2008 - 2024 - szeparaciosszorongas.hupont.hu

A honlap magyarul nem csak a weblap első oldalát jelenti, minden oldal együtt a honlap.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »